Systemy rurociągów firmy PLASTON-P mogą posiadać różne połączenia w zależności od potrzeb i wymagań Zamawiającego.

POŁĄCZENIA KOŁNIERZOWE

Rozłączne połączenia wielokrotnego użytku z luźnymi kołnierzami stalowymi i laminatowymi pierścieniami oporowymi. Zakończenia rur w postaci laminatowych pierścieni oporowych stanowią integralną część z płaszczem rury i wytrzymują ciśnienia testowe do 350 atmosfer. Wymiary ocynkowanych kołnierzy stalowych w zakresie średnic podziałowych otworów pod śruby odpowiadają normie PN EN 1092-1, umożliwiając swobodne przyłączenie rur PLASTON-P do istniejących rurociągów stalowych oraz armatury.

połączenie kołnierzowe
POŁĄCZENIA MUFOWE

Połączenie mufowe szybkozłączne wielokrotnego użytku na ciśnienia robocze do 30 atmosfer produkcji Plaston-P. Może być używane zarówno do rur wodnych jak i gazowych. W połączeniu tym stosuje się jedną niewielką uszczelkę oringową oraz dwie połówki mufy wykonanej z ocynkowanego żeliwa. Mufa jest skręcana tylko dwoma małymi śrubami.  Połączenie dostępne dla zakresu średnic od 100mm do 400mm.

Idealne połączenie dla niskociśnieniowych rurociągów wodnych oraz wszelkich rurociągów wentylacyjnych oraz metanowych. Dostarczane rury nie posiadają żadnych elementów stalowych, są przez to jeszcze lżejsze i łatwiejsze w montażu. W porównaniu do tradycyjnego połączenia kołnierzowego, szybkozłączka produkcji Plaston-P zastępuje dwa kołnierze stalowe oraz długie śruby montażowe, przez co całe połączenie jest trzykrotnie lżejsze oraz dwukrotnie tańsze. Dodatkowym atutem jest krótki czas montażu i demontażu oraz możliwość wielokrotnego użycia szybkozłączki oraz uszczelki oringowej.

Schemat połącznia mufowego przedstawiono poniżej:

połączenie mufowe

Z powodu oczywistych zalet ekonomicznych połączenie takie jest powszechnie stosowane na świecie szczególnie w niskociśnieniowych rurociągach wentylacyjnych i służących odmetanowaniu.

POŁĄCZENIA ZŁĄCZKAMI KOŁNIERZOWYMI I BEZKOŁNIERZOWYMI WIELOKROTNEGO UŻYTKU

Dla wszelkich rurociągów wodnych i gazowych o maksymalnym ciśnieniu roboczym do 2,5 MPa.

połączenie ZWU

Rury Plaston-P z bosymi końcówkami są przystosowane do połączeń złączkami wielokrotnego użytku innych znanych producentów złączek, takich jak np.Victaulic czy Havle.

POŁĄCZENIA KIELICHOWE KLEJONE

Połączenia w rurociągach bezciśnieniowych i niskociśnieniowych o maksymalnym ciśnieniu roboczym do 1,6 MPa. Umożliwiają uzyskanie stałego, klejonego połączenia bez zastosowania jakichkolwiek elementów stalowych.

połączenie klejone
POŁĄCZENIE BEZUSZCZELKOWE

To rodzaj połączenia kierunkowego z uszczelnieniem z poliuretanu, który stanowi jednocześnie wykładzinę wewnętrzną całej rury.

Schemat przed i po połączeniu przedstawiono poniżej.

uszcz 1

Połączenie kierunkowe (rura z jednej strony zakończona wypustką, a z drugiej wgłębieniem) stosowane szczególnie w wysokociśnieniowych rurociągach podsadzkowych, do 10MPa, a także wszędzie tam, gdzie zastosowano wewnętrzną wykładzinę z poliuretanu jako warstwę trudnościeralną do transportu wysokoabrazyjnych materiałów.

Zastosowane rozwiązanie umożliwia wielokrotne skręcanie i rozkręcanie rury przy zachowaniu szczelności połączenia

Masz pytania?

Służymy naszą wiedzą i radą przy wyborze optymalnych rozwiązań

Skip to content